Ramozek ... ať se cítí lépe

Něco málo k chiropraxi

Chiropraxe je metoda manuální terapie, která dokáže zjistit a přesně lokalizovat změny biomechaniky mezi jednotlivými klouby. Zbavuje bolesti, obnovuje pohyblivost, umožňuje tělu znovu nastolit rovnováhu. Chiropraxi provádím samostatně, ale hodí se i jako součást diagnostiky a terapie v rámci somatopsychologie, popř. ortopedie.

Chiropraxe pomáhá ''lechtivým koním,'' koním s bolestmi zad, koním s nerovnoměrnou konformací, lechčími stupni kulhání, prosedlaným nebo kapřím hřbetem, nepravidelnostmi v chodech, problémy s ohýbáním a přistavováním, nepohodlným cvalem, tendencí křižovat nebo cválat kontracvalem, některé případy head-shakingu, drobivý chod, zaskakování do cvalu u klusáků, ij. Chiropraxe zjednodušuje trénink koní, umožňuje pokroky a zároveň působí preventivně i léčebně proti kulhání. V neposlední řadě chiropraxe koně zklidňuje a zlepšuje vztah mezi koněm a člověkem.

Chiropraxe je vhodná také pro psy - jako prevence, jako účinná terapie bolestí zad, bolestivosti, vyhrbených zad, napětí, některých případů nervozity, třesení, onemocněních páteře, paréz a plegií, ''křivého'' běhu, mírných stupňů kulhání a dalších.